Kategorie

Lubczyk Powiększ do pełnego rozmiaru

Lubczyk

Lubczyk ogrodowy to przyprawa posiadająca wiele korzystnych właściwości. Z lubczyku wykorzystuje się zazwyczaj jego korzeń, czasem nasiona oraz liście. Od wieków otacza się go aurą tajemnicy i mistycyzmu, najprawdopodobniej dlatego, że lubczyk do dziś traktuje się jako doskonały afrodyzjak.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie jest sprzedawany pojedynczo. Musisz wybrać conajmniej 15 sztuk tego produktu.

150 dostępnych

Lubczyk ogrodowy, ze względu na niepowtarzalny smak i aromat, znalazł zastosowanie w polskiej kuchni. Młode liście lubczyku, zbierane od czerwca do sierpnia, nadają się do spożycia na świeżo lub wysuszone – jako przyprawa. Zmielone i zmieszane z innymi ziołami lub całe stanowią ulubioną przyprawę do marynat i innych potraw w krajach południowej Europy. Należy jednak pamiętać, aby nie dodawać go zbyt dużo, ponieważ jest bardzo aromatyczny. Lubczyk bardzo często dodaje się do rosołu, jest on także jednym z głównych składników słynnej przyprawy typu maggi.

Lubczyk stosowany jest także w kosmetyce. Olejek lubczykowy jest produktem luksusowym dodawanym do niektórych kompozycji perfum.

Lubczyk jako afrodyzjak stosowany był dawniej w formie składniku wywarów miłosnych. Wierzono, że zwiększa potencję oraz pobudza libido nie tylko mężczyzn, ale i kobiet. Do dzisiaj uważany jest za ziele sprzyjające miłości.

  • Wysokość 10-18
  • rozmiar doniczki 10,5
  • ilość sztuk w opakowaniu 15